Úvodní strana Aktuality Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

Turnaj rozhodčích ovládl potřetí v řadě Rakovník

Sedmý ročník halového fotbalového turnaje O pohár předsedy SKFS odehráli středočeští rozhodčí. Do tradičního místa klání v Unhošti zamířily výběry všechny dvanácti okresů centrální části Čech, z nichž byl už potřetí nejlepší OFS Rakovník, který ve finále přemohl OFS Kutná Hora. Paradoxně tak dva nejlepší týmy dodaly ty nejmenší okresy.

V Unhošti se jako každoročně bojovalo ve třech čtyřčlenných skupinách, ze kterých postupovaly vždy dva nejlepší týmy plus dva nejlepší ze třetích míst. Pak už se hrálo vyřazovacím způsobem.

Vítězný Rakovník se chystalo sesadit Kladno, ale jeho silná sestava nezvládla koncovku semifinále a po ráně Husáka 20 vteřin před koncem pustila do finále zase rivaly. „Podle mne jsme byli celý zápas mírně lepší, ale rozhodující gól po autu dal soupeř. Škoda,“ litoval Adam Kindl, hlavní pořadatel turnaje, jenž mačkal palce svému Kladnu, ale protože na Rakovnicku má přátele, rýpal do soupeře spíše v legračním tónu.

Druhá strana mu nezůstala nic dlužná. „Adam Kindl jako obsazovák poslal naši oporu Honzu Beneše pískat, aby nás oslabil. Nebylo mu to nic platné,“ smál se Josef Váňa, jenž tým vítězů vedl spolu s Markem Titlbachem.

Ve finále už Rakovník neměl tolik starostí, bojovná Kutná Hora mu nabídla dvě penalty a prohrála 0:3. I tak ale zanechala dojem, zejména výhra nad velmi kvalitním Mělníkem v semifinále má hodnotu. Mělník pak podlehl také Kladnu v duelu o bronz.

„Turnaj byl ale tradičně povedený, kluci si skvěle zahráli. Nějaké malé excesy sice byly, ale všichni si všechno vyříkali a byli dál v pohodě,“ hodnotil turnaj Adam Kindl, jenž poprvé přivítal při slavnostním vyhlášení i předsedu SKFS Tomáše Neumanna. Spolu s ním a Kindlem předával ceny i šéf komise rozhodčích SKFS Petr Blažej.

Kromě týmových ocenění předali speciální ceny také nejlepším hráčům turnaje: top brankářem byl vyhlášen příbramský Ondřej Kočí, střelcem Pavel Bohatý z Rakovníka a nejužitečnějším hráčem byl David Zoufalý z Kutné Hory.

A slova vítězů na závěr? „Vítej zlatý hattricku!“ shrnul spokojenost borců od Rakovnického potoka Josef Váňa.

| FOTOGALERIE Michala Pavlíka

| FOTOGALERIE Jiřího Gerhardta

Rudolf Muzika, redaktor Deníku
Video: Michal Pavlík

Rozhodcovská persona Jiří Šmejkal oslavil šedesátku

Hezkou kariéru má za sebou Jiří Šmejkal. A přestože v úterý 30. ledna oslavil 60. narozeniny, pořád ještě nic neukončil. Kvalitních a zkušených ...

31.01.2024
Do ligy má našlápnuto také rozhodčí Jakub Doubrava

Na poslední chvíli dostal pozvánku na kemp prvoligových rozhodčích také Jakub Doubrava. Mladý sudí z Příbramska hned odcestoval na Tenerife, kde ...

31.01.2024
Středočech David Zoufalý je na ligové listině rozhodčích

Na listinu prvoligových rozhodčích se v úvodu roku 2024 posunul i jeden Středočech. David Zoufalý začal s píšťalkou na Kutnohorsku, v sedmadvaceti...

25.01.2024
Další novinky